Yeni Doğan Alışverişi Başlasın

Aslında burada şöyle bir yazı vardı. Ben yenidoğan alışverişi yaparken neler aldım. Ama onu tümüyle ortadan kaldırıp, şimdi olsa ne alırdım konulu bir yazı yazmaya karar verdim.

Öncelikle biz bir arkadaşımın şiddetli tavsiyesi üzerine puset olarak Stokke Xplory aldık, inanın bana bir tasarım harikası ve bebeği uyutmak için daha iyi bir puset görmedim. Bildiğiniz yatak konforunda ve 3 kademeli yatar, oturur,mama sandalyesi pozisyonlarıyla bir harika.

Fakat tek elle kapatamıyorsunuz, yani bir elinizde çocuk bir elinizde puset bir yere gitmeniz imkansız. Mesela puset siz ve çocuk taksiye bineceksiniz, çocuğu birinin eline tutuşturup puseti kapatmak dışında bir şansınız yok, Çok yer kaplıyor ama asıl sorun o değil bence, şimdiki aklım olsa bugaboo falan da almazdım asla bir pusete bu kadar para vermezdim. Muhtemelen şu anda ya mamas&papas alırdım ya da maclaren, ya da Stokke’nin scout modelini alırdım o da tek elle idare edilebilen bir model, annelikte en  önemli kriter bir elinizde bebek varken öbür elinizle neler yapabildiğiniz.

Biberon seti olarak medela almıştık biz ama hiç kullanmadık diyebilirim, süt pompam elektrikli Philips Aventti ve onun biberonunu çok daha fazla kullandım, şimdiki aklım olsa sadece süt sağma makinesini alırdım. Onun içinden zaten bir adet biberon çıkıyor, mesela Umut gibi kesinlikle biberon kullanmayan bir bebeğiniz varsa boşuna masraf etmiş olmazsınız, biberona ihtiyacınız olduğunda da tedarik etmeniz oldukça kolay bırakın bebek mağazalarını neredeyse bütün eczanelerde var Avent

 

Bebek şampuanı ve banyo seti için biz tüm önerileri dinleyerek Mustela aldık ama Umut’un cildi çok hassas olduğundan onda bildiğiniz döküntü yaptı mustela, zaten atopik bir cildi olduğundan La Roche Possay’ın Huile Lavante’ı ve Lipikar serisi nemlendiricisini kullanıyoruz biz, yani yine onca para boşa gitti. Bence bebek doğmadan önce nasıl bir cilt yapısı olacak bilmeniz imkansız olduğundan, tanıdık bir eczacı bulun ve mustela ya da herhangi seçtiğiniz bir markanın numunelerini isteyin, bir süre denedikten sonra bebeğiniz için iyi olduğuna inanıyorsanız satın alırsınız, nacizane tavsiyem.

Şunu söyleyebilirim ki yaptığım en mantıklı yenidoğan alışverişi  motorola bebek kamerası oldu. İnanılmaz kullanışlı ve rahat , gerçekten uzun mesafelerde de performansı iyi bunu ne yapın edin alın hayatınız kolaylaşır.

Termometreye gelince hastaneden bir koltuk altı termometresi verdiler bize, bu en çok ihtiyacınız olan derece, olmazsa olmazınız yani , biz kızıl ötesi bir derece almıştık almaz olaydık. Bebeğin başıyla arasında iki parmak bırakmanız gerek ölçmek için ki bu Umut ile imkansız çünkü sürekli olarak hareket edip asla sabit durmayarak dereceye bakmaya çalışıyor tam bir azap. Kulak termometresinde hala aradığımı bulamadım ama alna dayayıp ateş ölçen bir alet aldık geçenlerde, bence hayat kurtarıcı tavsiye ederim. Koltuk altından en sağlıklı ölçüm yapılsa da bir çocuk ya da bebeğin üzerinde 1 dk tutmak oldukça zor o aleti

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.