18-20. hafta hamilelik

Yaşasın geçiyor haftalar yolu yarıladık bile, pazartesi günü gittiğimiz kontrolde kendisi 20 cm mertebelerine erişmiş 300 gr büyüklüğünde idi. Başlangıçta görünür dahi olmayan miyomum kendini kaybederek 7 cm boyutlarına ulaşınca ki bu hamilelikte çok normalmiş çünkü bilin bakalım miyomları ne besliyor elbette östrojen ve progesteron, yaşasın bir hamile de istemeyeceğiniz kadar yoğun olan hormonlar!!! Haliyle bizim miyom aldı başını gitti. İlerleyen aylarda dejenere olması durumunda apandist ile karıştırılabilen ağrılara zemin hazırlıyormuş ne şeker .

Neyse bizimki poposunu dönmüş kafa miyomun tam altında kendini sağlama almış yatıyordu kontrolde.

Hissetme durumu her gün artarak devam ediyor. Bir de normalde reflü ve gastrit hastası olan ben şimdiden midemle uğraşmaya başladım. Gerçi zaten hamile bir insan evladının alması gereken kilonun oldukça üstünde bir kilo alarak 20. haftaya 7 kilo almış olarak giriyorum. Yuh evet yuh, o benim, diyetisyenin yolunu tuttum doktor kontrolünden hemen sonra, çünkü doktorum bana bakarken gözleri yuvalarından fırlayarak şöyle dedi: ‘gerçekten 3 haftada 3 kilo mu aldın ???? ‘ Ya aslında göğüslerim ne kadar büyüdü bir bilseniz bence 2 kilosu oradadır dedim ama kimseleri inandıramadım. Beslenme uzmanının verdiği listeye birebir uyduğum söylenemez ama yediğime içtiğime dikkat ediyorum. Tatlı olarak dondurma dışında bir lüksüm de yok artık ama dondurmadan henüz vazgeçemedim.

Göğüsler demişken hamilelik sırasında değişik bir organizma olarak gelişimlerini sürdürürken aynı zamanda hali hazırda var olan lezyonumu büyütmekte olduklarını öğrenmiştim geçen ay, şimdilik kontrol altında ama ben sanki daha da büyümüş olduğunu hissederek yeni endişelere kapılıyorum. Ama iki ayı tamamlamadan da gitmek istemiyorum tekrar kontrole… Zaten 1,5 ay bitti bile önümüzdeki haftalarda hamilelik başka nelerin büyümesine yol açacak onları göreceğiz sanırım.

Onun dışında herşey yolunda fıldır fıldır gezip yediğim içtiğim herşeyden zevk almaya devam ediyorum. Oğlumun sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü duydukça da mutluluktan mutluluğa koşuyorum…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.